HOŞGELDİNİZ

Yapım Laboratuvarı : Yapımcılık ile ilgili bilmek istediğiniz herşey...Zeynep Özbatur Atakan'ın gözlemleri, deneyimleri, paylaştıkları...

15 Nisan 2014 Salı

FİLM YAPIMINDA YENİ NESİL METOTLAR 25-27 Nisan 2014 KAPSAMLI PROGRAM

Gelişen teknolojiyle birlikte değişen bilgi ve metotları anlamak ve aktarmak üzere YAPIMLAB & EWA ortaklığıyla gerçekleştirilecek ‘Sinemada Online Fonlama ve Pazarlama’ eğitimlerine hoşgeldiniz! Program akışı ve içeriği aşağıdaki gibi hazırlanmış olup herhangi bir sorunuzu info@zeynofilm.com’la paylaşabilirsiniz.

KATILIM ÜCRETİ 450TL+KDV*

* Katılımcı sayısı sınırlı olduğu için, konfirmasyon için kesin kayıt gerekmektedir.
Kesin kayıt yaptırmak isteyenler 0 212 252 4556 numaralı telefon ile ya da info@zeynofilm.com adresine eposta yoluyla ulaşabilirler.


TARİH: 25-27 NİSAN
YER: TAKSİM OPERA OTEL
SAAT: 10.00- 17:00
CUMA 25 NİSAN
Sinemada online pazarlama ve dağıtım- ‘Film endüstrisinin değişen yüzüyle tanışma!

09.15-9.45 HOŞGELDİNİZ
9.45-10.45 ‘’Türkiye Sineması Sunumu’’

10.45-11.00 KAHVE MOLASI

11.00-12.30: “Online Pazarlama” kavramına giriş
Kobi Shely

12.30-13.30: ÖĞLE YEMEĞİ

13.30-15.00: ‘’Sinemada Online Dağıtım’’
                                      Andy Green


15.00-15.15: KAHVE MOLASI

15.15-16.30: “Markalaşma” filminize nasıl katkı sağlar?
Cheryl Miller
Fikir aşamasından başlayarak filmizin online platformlarda marka haline nasıl getirebilirsiniz?16.30-17.00 Soru & Cevap

CUMARTESİ 26 NİSAN

09.45-10.00 BULUŞMA
10.00-10.45 ‘’Kitlesel Fonlama Nasıl İşinize Yarar?’’
Seda Kılıç Aktaş
Kitlesel Fonlama günümüzde çok popüler bir teknik olabilir ama gerçekten işinize yarar şekilde çalışmasını sağlamak için neler yapmalısınız? Yeni izleyici kimdir?

10.45-11.00 KAHVE MOLASI
11.10-11.45: ‘’Kitlesel Fonlama İnteraktif Değerlendirme’’
Seda Kılıç Aktaş
Dünya’da ve Türkiye’de kitlesel fonlamanın etkin kullanımına dair örnekler ver öneriler paylaşılacaktır.
11.45-12:30:             Türkiye’de bulunan kitlesel fonlama siteleri taıtımı ve yetkilileri ile buluşma -1
12.30-13.30: ÖĞLE YEMEĞİ
13.30-14:30: Türkiye’de bulunan kitlesel fonlama siteleri taıtımı ve yetkilileri ile buluşma -2

 14.30-15.15: ‘’Dijital Tehditler’’
Gujan Şen
İnternete koyulan içeriğin korunması için neler yapılmalıdır?

15.15-15.30 KAHVE MOLASI

15:30-16:30 ‘’Dijital Dağıtım’’
İlker Cengiz
İnternette yayın modelleri, ilintili yayın hakları, dünya trendleri ve Türkiye’deki durum değerlendirilecektir.

16:30-17:00 Soru & Cevap

PAZAR 27 NİSAN

09.45-10.00 BULUŞMA
10.00-11.00 ‘Transmedia Storytelling-Gerçek Mükemmeldir’’
Efsun Gül Özgençer
Hayatınızda zaten varolan kavramları yeni medya ortamında bir arada kullanarak nasıl doğru hedef kitleye ulaşacaksınız?

11.00-11.15 KAHVE MOLASI
11.15-12.30: ‘’e-Sinema d-Sinema’’
Yaşar Ahmet Hızarcı
e-sinema ve d-sinema arasındaki teknik farklar ve kullanım alanları nasıl değişkenlik gösterir? Avrupa ve Dünya’daki dijitalleşme oranları nelerdir?
12.30-13.30: ÖĞLE YEMEĞİ
13.30-14:30: ‘’Sosyal Medyada Pazarlama & Reklam’’
Renan Tavukçuoğlu
Bir filmin iyi olması dışında yapması gerekenler nelerdir? Teknolojinin sunduğu nimetlerden nasıl yararlanacağız?
14.30-14.45: KAHVE MOLASI

14:45-16:00              Genel Değerlendirme Toplantısı- Katılımcı görüşleri

16:00-16:30 KAPANIŞ & SERTİFİKA TÖRENİ
‘Film Yapımında Yeni Nesil Metotlar’
Uzmanlarımız Hakkında Kısa Kısa...
Andy Green

Reklam sektörü dahil olmak üzere, film yapımcılığı ve kurguculuğu da içeren 10 yıllık bir deneyime sahiptir. Cannes “Media Lion” ödüllü bir çok reklam kampanyasında, dünyaca ünlü ajanslarla çalışmıştır. İskoç hükümeti tarafından “Features Scotland” – ‘Gelecek vaadeden başarılı film yapımıclarının desteklenmesi’ programına seçildi. Film finansmanı, dağıtım ve pazarlama alanındaki deneyimlerini kurucusu olduğu “Distrify” adlı online platformda birleştiren Andy, sitesinin müşteri ilişkileri bölümünü de yönetmektedir.


Cheryl Miller


Dijital Liderlik Enstitüsü kurucusu ve yöneticisidir. DLII.orgteknoloji ve BIT sektörlerinde uluslararası 20 yıllık deneyime sahiptir. Seri sosyal girişimci olan Cheryl, ESTEAM -girişimcilik, bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik sektörlerinde kadınların teşvik edilmesi üzerine sosyal kampanyalar açtı. Öğretim ve girişimcilik üzerine koçluk, dijital tasarım, bağımsız online yaratıcılık, dijital markalaşma ve online dağıtım konularında zengin deneyime sahiptir. AdaAwards.com, Women2020.org, inQube.eu, DigitalMuse.org, g-hive.org ve
InspireGirls.org özel girişimlerinden bir kaçıdır.
Kobi Shely

Kobi Shely, sektörün öncülerinden olan bir online film pazarlama uzmanıdır ve online film dağıtım platformu Distrify için pazarlama kampanyaları yürütmektedir. Kobi, sosyal ve mobil medya aracılığıyla filmlerini pazarlamak ve dağıtmak üzere yönetmen ve yapımcılarla birlikte çalışan bir ekibe liderlik etmektedir. Online Film pazarlama kariyerine, 2007 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği, Apple ürünleri hayranlığı konusuna değinen filmiyle başladı. Film, Itunes, Hulu gibi online platformalarda 1 numaraya yükseldi ve CNBC tarafından televizyonda yayınlandı. Müşterileri arasında Wolfe Media, Scottish Documentary Institute, ThinkJam, Tanktop TV, IDFA, Raindance, UK Jewish Film Festival, Metro US, The Guardian, Mirror, Butterfly Media gibi markalar ve isimler bulunmaktadır. Seda Kılıç Aktaş

İngiliz Dili Edebiyatı Lisansı ve  İletişim Tasarımı Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra film yapımı üzerine eğitim aldı ve bu süreçte alternatif, kolektif  film yapım yöntemlerini deneme şansı buldu. Çeşitli üniversitelerde okutman ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Şu an Marmara Üniversitesi Sinema Anabilim Dalı'nda Prof. Dr. Serpil Kırel danışmanlığında 'Alternatif Bir Film Üretim Biçimi Olarak Kitle Fonlaması' konulu doktora tezi ile ilgili çalışmakta ve bu tarz projeleri destekleyen katılımcıların  motivasyonlarını incelemektedir.  Araştırma alanları arasında;  İnternet ve Demokrasi, Yeni Medya ve Sinema, Dijital Sinema, Film ve Edebiyat, Metinlerarasılık ve Film çalışmalarında Feminist Kuram bulunmaktadır.
İlker Cengiz

2001 yılında Microsoft Corporation'da Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak çalışmak üzere Seattle'a taşındı. Türk filmlerini dünyanın her yerinde yaşayan seyircisine Internet yoluyla ulaştırmak amacıyla arkadaşları ile beraber Seattle'da bir content aggregation şirketi olan Filmpot LLC'yi kurdu. Halen Filmpot'un Yönetici Ortağı olarak içerik alımı ve iş geliştirme alanlarında calışmaktadır.Yaşar Ahmet Hızarcı

Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nden mezun olan Hızarcı 1980’de belgelsel projeler yaparak sektöre giriş yaptı. MTV’nin kuruluşunda yer aldı, ARTE ve TRT’de yönetmenlik, ANS stüdyolarında genel yönetmenlik, ANS stüdyolarında ise genel yönetmenlik yaptı.1995’te halen yönetmen, yapımcı ve genel müdürlük görevini sürdürdüğü Atlas Multimedya, Film Yapım’ı kurdu. Belgesel yapımcılığı ve yönetmenliği devam ederken 4000’in üzerinde DVD mastering, 100’ün üzerinde Blu-Ray mastering üretimine, film restorasyonlarına, sinema için digital kopya hazırlanmasına öncülük etti.Gujan Şen

Gujan Şen, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisans eğitim aldı. Öğrencilik yıllarında başladığı sivil toplum çalışmalarını, profesyonel hayatına taşıdı ve proje yöneticisi olarak 2 yıl boyunca uluslararası projelerdeki  çalışmalarını sürdürdü.

2012 yılında Emre Şen ile birlikte Türkiye’nin ilk TVOD platformlarından biri olan MUViZi’yi kurdu. O günden beri dijital içeriğin üretimi, satılması ve bu içeriklerin korunması konularına odaklandı. 2013’ten bu yana  DigiGuardians’da Master Guardian olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Efsun Gül Özgençer

Efsun Gül, 1978’de İstanbul’da doğdu. St. Michel Fransız Lisesi'nin ardından İ.T.Ü. Maden Mühendisliği'ni bitirdi. Üniversite yıllarında, dönemin en önemli medya gruplarından Number One’da radyo program yapımcısı olarak çalışmaya başladı. Yayıncılık serüveni süresince televizyon sunuculuğu, seslendirme, dergi yazarlığı da yapan Efsun Gül, devam eden yıllarda bu kurumda yayın yönetmenliğine kadar yükseldi. MTV'nin 2006'da Türkiye'de yayın hayatına başlaması ile birlikte kanalın 'Program ve Planlama Departmanı'nın başına geçti. 2010 yılında iletişim ve pazarlama alanında Türkiye'nin ilk içerik ajansı olan FSAP Creative Content Agency'yi kurdu. Günümüz iletişim dünyasına başarıyla uyum sağlayabilmenin yaratıcı projeler ve akılcı stratejiler tasarlamak olduğunu düşünen Efsun Gül, şirketi FSAP ile marka, medya kurumu ve ajanslara hizmet vererek bu ideali hayata geçiriyor.


Renan Tavukçuoğlu

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Tavukçuoğlu, 1998 yılında University of Hartford’dan MBA derecesi almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Fortune 500 şirketlerinde çalışmıştır. Sekiz yıllık yurt dışı tecrübesi sonrası Türkiye’ye dönmüş ve 2005 yılından bu yana WOMM (Ağızdan Ağıza Pazarlama) konusuna kanalize olmuştur. Procter and Gamble, Nestle, Ülker, Groupe SEB, Unilever, Coca-Cola gibi uluslararası şirketlere verdiği desteğin yanı sıra; ilaç, hizmet ve sinema sektöründe WOMM alanında pek çok başarılı çalışmaya imza atmıştır. Tavukçuoğlu, Türkiye’nin en güçlü kadın platformu olan Tavsiye Kanalı’nın ve TavsiyeEvi.com’un kurucusudur. Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme