HOŞGELDİNİZ

Yapım Laboratuvarı : Yapımcılık ile ilgili bilmek istediğiniz herşey...Zeynep Özbatur Atakan'ın gözlemleri, deneyimleri, paylaştıkları...

15 Haziran 2014 Pazar

YAPIMLAB'da NELER OLACAK?

Merhaba Sevgili Dostlar,
Bu blogda hiç bu kadar uzun ara vermemiştim. Ama sevgili takipçilerle facebook, instagram, twitter üzerinden haberleşsek bile, buradan sizinle özellikle Cannes sürecinde hiç paylaşım yapamadım. Bunun en önemli nedeni, Cannes'a varır varmaz Soma faciasının olması oldu. Açıkçası, oradaki gözlemlerim veya yaşananları anlatmak hiç anlamlı gözükmedi.

Ama, hayat devam ediyor ve bu blogun bir misyonu var. Bu yıl Cannes Film Festivali'nde her zamankine göre çok farklı bir profesyonel süreç yaşadım. Bu noktada bu bilgileri elbette burada paylaşacağım. Ama üzerinden zaman geçtiği için çeşitli yazılarımın içine serpiştirilmiş olarak.

Sevgili Dostlar, her şey çok hızlı geçti.. Zira Cannes Film Festivali, Fibresci ödülü, Altın Palmiye... Ardından filmin Türkiye vizyonu... Yani pek çok 'ilk' yaşandı bu defa... Hepsi biricik deneyimlerdi ve benim için çok kıymetli oldular.

Peki şimdi nasıl devam edecek süreç:

Öncelikle 'Kış Uykusu' pek çok ülkede vizyona girecek ve festivallere katılacak. O süreçleri buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Sonra  YAPIMLAB atölyeleri bu yıl farklı bir sistemde ilerleyecek. Önümüzdeki günlerde yine buradan paylaşacağım.

Şimdilik küçük bir ipucu vereceğim bir çalışma geliyor : İnteraktif olarak bir proje üretimi

Elbette, EWA ile ilgili kadın meslektaşlarla çalışmalar devam edecek

Ve bu yıl YAPIMLAB Uluslararası Saraybosya Film Festivali ile ortak bir proje geliştirecek...

İşte tüm bunlar ve pek çok yeni proje ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Dolayısıyla, takipte kalın... Hepinize iyi pazarlar...
3 yorum:

  1. Özlemle bekliyorum. Çok sevgiler....

    YanıtlayınSil
  2. Zeynep hanım, filmi dün izledim, harika, akıp gitti, çok düşündürdü beni, çok da tartışma konusu çıktı ortaya. Sizden ricam, DVD'nin içeriğini geniş tutmanız, diğer filmlerde olduğu gibi bu filmin de mutfağını çok merak ediyorum, NBC'ın sahnelerini ne kadar gösterirseniz o kadar güzel olur... tüm hikaye için çok teşekkürler, Bertay

    YanıtlayınSil
  3. Gelişmeleri merakla bekliyorum. Ellerinize sağlık ve her şey den öte deneyimlerinizle cesaretlendiriyor , doğru yönlendiriyorsunuz.... Sevgilerimle.

    YanıtlayınSil