HOŞGELDİNİZ

Yapım Laboratuvarı : Yapımcılık ile ilgili bilmek istediğiniz herşey...Zeynep Özbatur Atakan'ın gözlemleri, deneyimleri, paylaştıkları...

12 Ekim 2012 Cuma

'FİLM YÖNETMENİ' OLMAYI HEDEFLEYENLER İÇİN YENİ BİR ATÖLYE

Merhaba Sevgili Dostlar,


YAPIMLAB'da YEPYENİ bir Atölye başlıyor. Bu sinemada yönetmenliği hedefleyenler, kısa film çekerek işe başlamayı düşünen ve akademik olarak ta bilgi sahibi olmak isteyenler için çok iyi bir 'başlangıç' atölyesi.

Bu atölyenin eğitmeni Timur Erçetin* olacak. Yapımlab ekibi tarafından uygulamalara destek verilecek.  

*1971 doğumlu Timur Erçetin İstanbul Saint-Joseph Lisesin’den mezun olduktan sonra, Fransa'da E.S.R.A (Ecole Superieur de Realisation Audiovisuelle) Sinema Okulu'nu bitirmiştir. Bu okulda Frédéric SABOURAUD hocası olmuştur. Fransa'da Saint-Denis üniversitesi ve Ecole national superieur Louis Lumiere okulunda   senaryo ve film analizi dersleri veren Frédéric SABOURAUD, 1990'lı yıllara kadar François Truffaut, Jean-Luc Godard, Claude Chabrol ve Eric Rohmer gibi dünya sinemasına yön veren yönetmenlerin de yazar olarak yer aldığı çok büyük bir ekol olan 'Cahier du Cinema' dergisinde, daha sonra ise 'Traffic' sinema dergisinde sinema eleştirmenliği yapmıştır. Yine bu okulda, 2005 yılında kaybettiğimiz, filmi sahneye koyma (mizansen) ve dekupaj sanatının en büyük öğreticilerinden, Sorbonne üniversitesinde de hocalık yapmış olan Jean-François TARNOWSKİ'nin öğrencisi olmuştur.
Timur Erçetin, Türkiye'ye döndükten sonra birçok reklam filminde çalışmıştır. Daha sonra televizyonda tanıtım bölümünde yönetmenlik yapmıştır. Semaver Kumpanya adlı bir belgesel filmi bulunmaktadır. Halen, tanıtım filmleri çekmektedir.


Bu atölyeye katılanlar, sürecin sonunda bir 'kısa film' çekecekler ve bu filmlere Zeynep Özbatur Atakan ve YAPIMLAB ekibi süpervizörlük yapacaklar. 

Çalışma Kasım ayından itibaren pazar günleri 12.00-14.00 arasında gerçekleştirilecek.

Bu atölyede, klasik ve modern sinemada anlatım dili, mizansen, dekupaj, ustalardan önemli sahne analizleri ve uygulama egzersizleri, sinema tarihi ve akımları, kurgunun önemi üzerine çalışmalar ve egzersizler yapılacak.

Katılmak isteyenler, kayıt için0 212 252 4556 Ayşegül Yeşim'i arayabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder